Nedelja, 19. avgust 2018 - 23:16

Šport/Motociklizem

Švica: Mausser in Pancar do točk na dirki EP

Ljubljana, 19. avgust 2018 (MOREL)- Uspešna sta bila tudi motokrosista Maks Mausser in Jan Pancar, ki sta v Švici osvojila točke na predzadnji dirki evropskega prvenstva. Maks Mausser je prvo vožnjo kategorije EMX 125 končal na sedemindvajsetem mestu, v drugi je bil osemnajsti. S tremi točkami je bil skupno petindvajseti, zmagal je Francoz Tom Guyon. Jan Pancar je v prvi vožnji prav tako zaostal za dobitniki točk, v cilj je pripeljal devetindvajseti. V drugi vožnji je popravil svoj rezultat, saj je bil šestnajsti. To je za Pancarja prvih pet točk v letošnji sezoni evropskega prvenstva.

Mausserja naslednja, finalna dirka čaka septembra na Nizozemskem, Pancarja pa predzadnja že prihodnji vikend v Bolgariji.To je sporočila Anita Drev, vodja odnosov z javnostmi Avto-moto zveza Slovenije.(konec)