Sobota, 11. november 2017 - 21:06

Šport/Rokomet

Bukarešta v drugem polčasu premočna za krimovke

Ljubljana, 11. november 2017 (MOREL) - Rokometašice Krima Mercatorja so na zadnji domači tekmi skupinskega dela morale še enkrat priznati premoč proti eni glavnih kandidatk za evropski naslov, romunski Bukarešti. Tekma se je končala z izidom 30:33 (15:16). V zadnjem krogu skupine B bodo slovenske državne prvakinje v nedeljo, 19. novembra, gostovale pri Nykøbingu, ki je že v petek s 36:28 ugnal poljsko Gydnio.

Krim Mercator – CSM Bukarešta  30:33 (15:16)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodnici: Kijauskaite in Zaliene (obe Litva).
Krim Mercator: Benko 7 (1), Abina, Barič 1, Beganović, Stanko 6, Marinček, Omoregie 5, Zulić 2 (1), Koren 5 (1), Pandžić, Gregorc, Adler, Tsakalou 2, Amon, Perederij 2, Despotović.
Bukarešta: Udristoiu 1, Frafjord 3, Gullden 4 (1), Curea 5, Neagu 9 (1), Jacobsen, Jorgensen 1, Ayglon Saurina, Iordache, Bazaliu 1, Manea 4, Kurtović 5, Ungureanu, Hagman, Grubišić.
Sedemmetrovke: Krim Mercator 6 (3), Bukarešta 2 (2).
Izključitve: Krim Mercator 4, Bukarešta 10 minut.

Krimovke, ki so si napredovanje v glavni del lige prvakinj zagotovile že dve tekmi pred koncem prvega dela, so se znova pokazale v lepi luči. Medtem ko so jih v Romuniji ovirale poškodbe, so na Kodeljevem, kjer je bilo vzdušje znova imenitno, dokazale, da so vrhunska evropska ekipa.

Bukarešta, ki je v sezoni 2015/16 že osvojila evropski naslov, v minuli sezoni pa je končala na tretjem mestu, je imela ob koncu prvega polčasa le zadetek prednosti (15:16). V drugem je Tjaša Stanko svojo ekipo popeljala do prve prednosti 18:17. V nadaljevanju tekme je napad gostij nekoliko večkrat prebil Krimovo obrambo, nekaj izgubljenih žog in zapravljenih sedemmetrovk pa so gostje izkoristile in ušle na plus šest, 24:30.

Krimovke se niso predale, zaostanek so prepolovile in dokazale, da v glavnem delu ne bodo le statistke. Tekma se je končala z rezultatom 30:33, Aneta Benko je dosegla sedem zadetkov, z enim manj ji je sledila Tjaša Stanko. Pet sta jih prispevali še Alja Koren in Elizabeth Omoregie.

Danski Nykøbing, nasprotnik Krimovk v zadnjem kolu skupinskega dela, je Vistal Gdynio ugnal s 36:28 in tudi teoretično postal še tretji potnik v glavni del lige prvakinj. Pred zadnjimi dvoboji trenutni izkupiček točk, ki jih ekipe prenašajo v glavni del pri Bukarešti znaša šest, pri Nykøbingu in Krimu Mercatorju pa dve točki.

Izjavi po tekmi

Uroš Bregar, trener Krima Mercatorja: »Dlje časa smo skupaj, prav tako imamo tudi manj poškodovanih igralk, kot smo jih imeli v Romuniji. Škoda za prvi polčas, tistih deset minut, ko smo zgrešili nekaj strelov in je bila Jelena Grubišić zelo dobra na golu. Potem smo jih ujeli in igrali z njimi, ampak na koncu je odločila kakovost. Čestital bi svoji ekipi za dobro borbo, da smo izpolnjevali taktični načrt.«

Nina Zulić, rokometašica Krima Mercatorja: »S prikazano igro sem zadovoljna, nisem pa zadovoljna, ker nismo zmagale. Vsako tekmo gremo na zmago, želimo si čim več točk prenesti v drugi del. V drugem polčasu so naredile niz, nismo se mogle približati, na koncu pa je rezultat, kakršen je.«  (konec)