Sreda, 25. oktober 2017 - 21:50

Šport/Rokomet

Iz Poljske z dvema točkama

Ljubljana, 25. oktober 2017 (MOREL) – Rokometašice Krima Mercatorja so v tretjem krogu skupine A lige prvakinj v Gdynii premagale domači Vistal z 29:19 (11:10). Do druge letošnje zmage v najbolj elitnem evropskem klubskem tekmovanju so prišle zahvaljujoč odličnemu drugemu polčasu. V četrtem krogu skupine A se bodo krimovke v soboto, 4. novembra, v dvorani na Kodeljevem še enkrat pomerile z aktualnimi poljskimi državnimi prvakinjami.

Vistal Gdynia – Krim Mercator  19:29 (10:11)

Gdynia – Športna dvorana, 300 gledalcev, sodnika: Herczeg, Südi (oba Madžarska).

Vistal Gdynia: Janiszewska 4, Pekala 1, Kaminska, Gapska Malgorzata, Stanulewicz 1, Kordowiecka, Zych 1, Kozlowska 3, Gutkowska, Kowalczyk, Slwinska, Matieli Machado 1, Szarawaga 5, Kulwinska, Uscinowicz 3, Blaszkowska.
Krim Mercator: Benko 2, Abina 4, Stefanišin, Barič 6, Beganović 2, Stanko 3, Marinček, Omoregie 2, Zulić 1, Koren 1, Gregorc, Adler 1, Tsakalou 2, Amon 2, Perederiy 3, Despotović.

Sedemmetrovke: Gdynia 4 (2), Krim Mercator 1 (1).
Izključitve: Gdynia 6, Krim Mercator 4 minute.
Rdeči karton: /.

Tekma na Poljskem varovankam Uroša Bregarja ne bo ostala v lepem spominu le zaradi novih točk, pač pa tudi zaradi vrnitve Elizabeth Omoregie, ki je bila dodana vrednost tako v obrambi kot tudi v napadu. Med vratnicama je bila znova izjemna Miša Marinček, ki je predstavljala piko na i odličnim taktičnim rešitvam strokovne ekipe.

V prvem polčasu sta bili v ospredju obrambi. Po desetih minutah igre sta obe ekipi dosegli le po dva zadetka, v nadaljevanju pa stekla tudi igra v napadu. Ritem igre so držale ljubljanske rokometašice, ki so po zadetkih Olge Perederij (8:6) in Lamprini Tsakalou (9:7) le dvakrat prišle do prednosti dveh zadetkov. Omoregiejeva je v 28. minuti Krimovkam priborila minimalno prednost pred odhodom na odmor.

Drugi polčas se je za slovenske državne prvakinje začel sanjsko. Polona Barič dvakrat, Aneja Beganović in Perederijeva so zatresle mrežo domačink in ljubljanski zasedbi pomagale do prve občutne prednosti, 15:10. To so bile tudi minute Marinčkove, ki je ob granitni obrambi pokazala vse svoje znanje. Poljska igra je popolnoma razpadla, gostje pa so letele in zabijale z vseh možnih položajev. Aneta Benko je v 53. minuti zadela za prvo dvomestno razliko (25:15), Alja Koren ter izjemno učinkovita in drzna Ana Abina sta skrbeli za projektile z desetih in več metrov, Ines Amon je zaključevala s protinapadov.

Svoje sta z nekaj imenitnimi prodori in izsiljenimi dvominutnimi izključitvami dodali tudi Tjaša Stanko in Nina Zulić, po zadetku Marie Adler za končnih 29:19 pa se je lahko začelo veliko slavje.

Dve točki sta imenitna popotnica za prihajajoče dni, ki bodo za Ljubljančanke precej pestri. Čakata jih tekmi proti Vardarju (petek, 27. oktober) in Budućnosti (nedelja, 29. oktober) v regionalni ligi, tu pa je še pokal Slovenije in državno prvenstvo. Vrhunec se obeta prihodnjo soboto, ko bodo poljske nasprotnice gostovale na vročem Kodeljevem. (konec)