
Ljubljana (MOREL)- V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1.784 klicev. Med 674 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 121 prometnih nesreč, 157 kršitev javnega reda in miru ter 87 kaznivih dejanj.
V 92 prometnih nesrečah je nastala le premoženjska škoda, v 21 nesrečah so bili udeleženci lažje, v šestih nesrečah huje telesno poškodovani, v dveh prometnih nesrečah pa sta dve osebi umrli.
Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so petim voznikom zasegli vozila, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa so pridržali pet voznikov.
Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili 121 intervencij na javnem kraju, 36 pa v zasebnih prostorih. Tri kršitelje, ki so kljub opozorilu nadaljevali s prekrškom so pridržali.
Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini so šestim osebam izrekli ukrep prepovedi približevanja.
Med kaznivimi dejanji so zabeležili 35 tatvin, 15 poškodovanj tuje stvari, 14 vlomov, sedem kaznivih dejanj nasilja v družini, šest povzročitev telesnih poškodb, pet groženj, po dve kaznivi dejanji rop in ponarejanje listin ter eno drzno tatvino.
V zadnjih 24 urah je bilo zaradi nezakonitega prehoda državne meje obravnavanih 43 oseb, in sicer 16 na območju PU Maribor, 14 na območju PU Koper in 13 na območju PU Novo mesto. Med obravnavanimi tujci je bilo največ državljanov Indije (13), Nepala (7) in Pakistana (7). To so sporočili iz policije. (konec)