
Ljubljana (MOREL)- Zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1.462 klicev. Med 591 interventnimi dogodki so policisti med drugim obravnavali 132 prometnih nesreč, 51 kršitev javnega reda in miru ter 79 kaznivih dejanj.
V 121 prometnih nesrečah je nastala le premoženjska škoda, v osmih nesrečah so bili udeleženci lažje, v treh nesrečah pa huje telesno poškodovani. Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu so 14 voznikom zasegli vozilo, zaradi vožnje pod vplivom alkohola pa niso pridržali nobenega voznika.
Zaradi kršitve javnega reda in miru so opravili 37 intervencij na javnem kraju, 14 pa v zasebnih prostorih. Dva kršitelja, ki sta kljub opozorilu nadaljevala s prekrškom, so pridržali.
Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini so eni osebi izrekli ukrep prepovedi približevanja.
Med kaznivimi dejanji so zabeležili 37 tatvin, 23 vlomov, 11 poškodovanj tuje stvari, dve povzročitvi telesnih poškodb, dve drzni tatvini ter po eno ponarejanje listin, kaznivo dejanje v zvezi s prepovedanimi drogami, nasilje v družini in grožnjo.
V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 26 oseb zaradi nezakonitega vstopa na meji z Republiko Hrvaško in sicer 25 na območju PU Novo mesto in ena na območju PU Maribor. Med njimi so obravnavali največ državljanov Bangladeša (13), Maroka (5), Alžirije (2). To so sporočili iz policije. (konec)