17.04.2022 ob 23:47
Deli članek
O drugem finalistu končnice bo odločala tretja tekma

Kema- Inter Diskont

Ljubljana (MOREL)- ŠD SU si je uvrstitev v finale končnice v 1. SNTL priigral že po dveh tekmah, svojega nasprotnika pa bo dobil šele 20. aprila, ker je aktualni državni prvak, Fužinar Inter Diskont, doma, s 5:4 premagal Kemo Puconci s 5:4. V prvi polfinalni tekmi končnici so s 5:4 namreč v svoji dvorani slavili tudi Pucončani.

Tako kot pred tednom dni je bil v ravenski ekipi nepremagljiv Mitja Horvat, ki je edini niz izgubil proti Luki Norčiču. Do pomembne zmage je v dvoboju proti Norčiču prišel tudi Darko Jamšek, ki je že zaostajal z 1:2 v nizih, toda v petem nizu je nato svojemu nasprotniku prepustil le dve točki. Zelko je z zmago proti Jamšku, to je bila njegova druga (dvakrat je zmagal tudi Tomaž Pelcar) goste spet vrnil v igro, tako da je kot pred tednom dni, spet o končnem zmagovalcu spet odločal dvoboj med Žigo Kristijanom Žigonom in Norčičem. V Puconcih je s 3:0 slavil Norčič, na Ravnah pa je bil s 3:1 boljši Žigon. O drugem finalistu bo tako odločala še tretja polfinalna tekma med ravensko in puconsko ekipo. (konec)