28.01.2024 ob 20:25
Deli članek
Francozi po devetih letih ponovno evropski prvaki v rokometu

Franozom naslov evropskih prvakov/ foto FoNet/AP

Koln (MOREL/FoNet) - Rokometaši Francije so osvojili naslov evropskih prvakov, saj so nocoj v finalu po podaljšku v Kölnu premagali Dansko s 33:31 (14:14 - 27:27).

Za Francoze je to četrto evropsko zlato, prvo pa po letu 2014, ko so prav tako v dvoboju za naslov premagali Dance. Nocoj je imela Danska priložnost, da se maščuje za ta poraz, saj je v zadnji minuti vodila s 27:26 in imela žogo, a so sodniki dosodili neaktiven napad, kar so Francozi izkoristili in uspeli izenačiti z golom Ludovica Fabregasa '  deset sekund pred koncem in si priigrati podaljšek. Francoski rokometaši so dodatnih deset minut odigrali s precej manj nervoze kot nasprotniki, v 65. minuti so povedli z 31:29 in to prednost ohranili do konca.

Bronasto kolajno si si prigrali Švedi, ki so danes v malem finalu za 3. mesto premagali Nemce s 34:31 (18:12). (konec)