16.06.2024 ob 20:59
Deli članek
Odličen začetek naših nogometašev na evropskem prvenstvu

Stuttgart (MOREL/FoNet) - Reprezentanci Slovenije in Danske sta se v prvem krogu skupine C na evropskem prvenstvu, v kateri sta še selekciji Srbije in Anglije, razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Danska je bila v prvem polčasu nevarnejša, bolj je napadala, poslala trikrat več strelov na vrata kot Slovenija in zasluženo povedla z golom Christian Eriksen v 17. minuti. V drugem polčasu je bila slika povsem obrnjena, saj so Slovenci ves čas napadali, kar je Dancem dalo priložnost za organizacijo nevarnih protinapadov. Eden bi se skoraj končala z golom, ko je v 65. minuti Rasmus Höjlund sam pritekell pred Jana Oblaka, a je slovenski vratar odlično obranil njegov strel. V 76. minuti je Dance rešila le sreča, ko je Benjamin Šeško s približno dvajsetih metrov poslal pravo bombo proti vratom Kasperja Schmeichela, ki je bil nemočen, žoga pa je končala na vratnici. Le minuto kasneje pa so Slovenci le uspeli izenačiti, pri čemer so imeli srečo, saj je  branilec Morten Humland skušal odbiti strel Erika Janze, a je le spremenil smer leta žoge in prevaral Kasperja Schmeichela. V nadaljevanju so slovenski reprezentanti nadaljevali z napadi, ki so želeli preobrniti izid, a jim to skoraj ni uspelo, ko je v 82. minuti Andraž Šporar ušel svojemu vratarju, a šel previsoko in svoji ekipi ni prinesel zmage. (konec)