21.03.2024 ob 20:33
Deli članek
Polom srbske nogometne reprezentance v Rusiji

Rusija- Srbija /foto FoNet/AP

Moskva (MOREL/FoNet) - Nogometaši Srbije so nocoj v Moskvi na prijateljski tekmi izgubili proti Rusiji s 4:0 (2:0) in na najslabši način začeli ogrevanje za prihajajoče evropsko prvenstvo. . Strokovni štab srbske reprezentance se je odločil, da bo prvo letošnjo tekmo odigral proti zelo močnemu nasprotniku in kakršen koli cilj je bil, zagotovo ni bil dosežen. Čeprav ruska reprezentanca že tri leta ni sodelovala na mednarodnih tekmovanjih, je nocoj pokazala, da je po kakovosti še vedno v evropskem vrhu.

Rusija je povedla v 22. minuti z golom Antona Mirančuka iz enajstmetrovke, ki jo je zakrvil s prekrškom Milan Gajić in zato prejel tudi rdeči karton. V 32. minuti je Maksim Osipenko podvojil prednost domačih, Aleksej Mirančuk je v 55. minuti povišal vodstvo Rusije na 3:0, srbski debakel pa je dopolnil Ivan Sergejev, ki je v zadnji minuti postavil končni izid. Nogometaši Srbije so v 90 minutah streljali le dvakrat, minuto pred koncem pa je imel najlepšo priložnost Sergej Milinković Savić, a je njegov strel z odličnim posredovanjem zaustavil Safonov. To je bil najprepričljivejši poraz srbske reprezentance pod vodstvom Dragana Stojkovića. Pred dvema letoma je Srbija na prijateljski tekmi prav tako izgubila proti Danski s 3:0. Srbija bo drugo tekmo v sklopu priprav na EP odigrala v ponedeljek v Larnaki proti Cipru. Do začetka prvenstva se bodo 4. junija srečali z Avstrijo in štiri dni kasneje še s Švedsko. (Konec)